KAPELY listopad 2013


Vobezdud   folk-punk / Praha
http://bandzone.cz/vobezdud

Z ulic, nároží, křižovatek, nábřeží a různých podivných zákoutí na podia klubů a festivalů. Takovou cestu zatím urazilo uskupení 5 PIČÍ BEZDUD neboli VOBEZDUD za 10 let své existence. Původně čistě dívčí akustická skupina koncertovala od roku 2003 převážně v karlínském tunelu a jiných pražských lokalitách. V roce 2007 se začala formovat osmičlená skupina, ve které z původní sestavy zůstalo vůdčí dívčí trio. V tomto novém složení na sebe VOBEZDUD poprvé výrazněji upozornil v roce 2010 debutovým albem K pláči i pobreku. Za dva roky kapela odehrála zhruba 100 koncertů u nás i v zahraničí, podílela se na studentském filmu Praho, má lásko a připravila druhé album Wo bist du?
Písničkově-alternativní VOBEZDUD kombinuje prvky folku, šansónu, popu, diska a všeho možného i nemožného v místy až punkrockovém negližé. Hlavní slovo mají housle a akordeon, v písničkách s mnohohlasými refrény se Tereza. B., Fany.L. a Josefína. J. (frontwomenky a zakladatelky kapely) vyzpívávají z reálných problémů a traumat, aniž by ztrácely vtip a nadhled. Své koncerty kapela občas ozvláštňuje originálními kostýmy.Poletíme?   punk-country / Brno
http://bandzone.cz/poletime

Písničky Poletíme? vyrůstají z nejrůznějších hudebních kořenů a trocha toho „kántry“ pronikla i na předcházející alba. Na své třetí nahrávce se ale do stylu pustili s plnou vervou a namíchali doslova zběsilou směsici country, bluegrassu, rocku, punku, dechovky, trampských písní a čert ví, čeho ještě. Poletíme? jsou natolik originální, že přirovnání k jiným tuzemským formacím je takřka nemožné. Nepřesně a velmi přibližně je lze označit za mix Greenhornů, Banjo Bandu Ivana Mládka, skupiny Vltava v čele s Robertem Nebřenským s punkovou energií a syrovostí raných Tří sester.


Žlutý fijalky   aggro-rock / Bechyně
http://bandzone.cz/zlutyfijalky

Žlutý Fijalky je kapelka ,vracející se ke kořenům bigbeatu. Jejich snažení začalo před zhruba 15ti lety. Po roce hraní si ale dali pauzičku,aby nabrali dost sil na další útok na pódia kulturáků po celém jihočeském kraji. Po omlazení poloviny kapelky a zhruba půlročním trápení v místní pastoušce se pokusili odmaturovat na prvním koncertu. Nyní se už tři roky snaží rozhejbat každého posluchače, který navštíví koncert či vystoupení svižným rytmem a českými texty!


Jinovatka   alternative-grunge / Benešov
http://bandzone.cz/jinovatka

Rectal Monzunová skupina Jinovatka vznikla v polovině 90-tých let jako uskupení sociálně bezperspektivních, nepříliš talentovaných hudebníků, kteří, v důsledku neschopnosti normální společenské realizace, kompenzovali svou existenciální frustraci hudební tvorbou. Přes problematickou úroveň svých produkcí, dosáhli, zejména díky nezaměnitelné pódiové presentaci, kombinující nápadné kostýmy s urputnou snahou zaujmout publikum, omezeného věhlasu. V loňském a předloňském roce tak využili, mezi jinými, možnost vystoupit na festivalu Mighty Sounds (Mocné zvuky); za zmínku stojí i účast ve finále soutěže Skutečná liga.V nedávné době skupina vydala vlastními slábnoucími silami demo CD Černé vejce, obsahující deset nejnovějších skladeb souboru. Ty pokračují v linii nesourodých písní, kde na jedné straně osciluje banální poprockový styl, místy ozvláštněný úsměvně klopýtavou poetikou, na straně druhé pak křečovité pokusy o modernější kytarový rock. Žádná z těchto poloh příliš nevychází a tak lze celý snímek brát spíše jako další doklad promarněných šancí několika provinčních amatérů, kteří za prahem první dekády existence skupiny nedokázali nasát nic z atmosféry aktuálních hudebních trendů. Zvukově i stylově zamrzli na několika klišé osmdesátých let a sotva ještě dokážou dnešnímu posluchači nabídnout něco nového a neotřelého.


Jiříkovo vidění   heavy-triphop/Praha
http://bandzone.cz/jirikovovideni

….temné plochy zkreslených kytar s ledově tepajícími elektronickými smyčkami, které podporují a zdůrazňují klasické bicí…výrazná účast elektronických rytmů i samplovaných zvuků a ruchů ...jde o náladu….a popřemýšlet o textech – básních jako reflexi současného nevlídného světa… zasněte se a poslouchejte, tančete, přemýšlejte, leťte…


Kabaret Kajbar  
http://kabaretkajbar.webnode.cz/

Láďa Kajbar je nejvýraznější pitoreskní figurka Českých Budějovic, každý ho měl a má rád.

- mentálně zaostalý romský spoluobčan, s chybějícím horním patrem, skleněným okem a tranzistorovým rádiem, které měl vždy u ucha. To, že tato postavička byla reálná a hlavně pozitivně přijímána českobudějovickým obyvatelstvem, dosvědčuje následující událost. Neznámí výtržníci či vandalové
- pokud bychom Láďu Kajbara chápali jako českobudějovickou památku, tak by opravdu šlo o trestuhodné vandalství
– ukradli jeho oblíbené tranzistorové rádio. Tento čin vyvolal takovou odezvu u obyvatel Českých Budějovic, že byla ihned založena sbírka na koupi rádia zcela nového (myslím, že červeného jaké měl předtím). Jeho proslulosti také využilo (nebo zneužilo?) jihočeské Rádio Faktor a Láďa figuroval v jednom z jejich reklamních spotů. Dále se tradují historky o tom, že v díky chybějícímu hornímu patru v dutině ústní dokáže prostrčit prs z jedné nosní dírky do druhé, či že za desetikorunu je ochoten vyndat a zandat své skleněné oko. Ale ty jsou myslím nepodložené, a tedy spekulativní.

V roce 2003 se novinách objevil článek oznamující Láďovu hospitalizaci v léčebně a vyřizoval jeho vřelé pozdravy českobudějovickým spoluobčanům. Od té doby se po něm slehla zem a nikdo nevěděl, kde je „našemu“ Láďovi Kabarovi konec.

Skupinka českobudějovických občanů ( těch umělecky více nadaných) se rozhodla uspořádat kabaret , který by vzdal hold Láďovi hudbou, tancem a poezií...

Smadný kmetDalší kapely roku 2013 naleznete v sekci program.  
http://www.budejovickymanifest.cz/program.htmlKAPELY listopad 2011


Argonaut  
http://bandzone.cz/argonaut

Je tomu už patnáct měsíců, co na palubu Argó vstoupili tři udatní válečníci zocelení mnoha souboji na slavných kolbištích zvoucích se Elektročas, Fake Plastic Trees nebo Zkouška sirén. Za podpory vilných Sirén se představí už po druhé budějovickému publiku. Říkají o sobě, že hrají obyčenskej rock, žádný složitosti. To je pravda jen z poloviny. Naštěstí.


Boss people   hip hop-reggae / České Budějovice
http://bandzone.cz/bosspeople

Kapela, vznikla již v roce 2000 a to jako rodiná hip-hopová kapela. Já (Byzon B.O.) jsem psal texty a brácha (Byzon Pneumatic) skládal muziku na počítači.Toto složení fungovalo asi dva roky a pak se u nás postupně vystřídali 3 zpěvačky. S tou poslední -Natálkou, mlaďoučkou ale velmi nadanou zpěvačkou jsme strávili asi nejplodnější a nejzajímavější hip-hopový rok a to tuším 2005?....Po odchodu, respektive vyhazovu zpěvačky z důvodu přehršele tvrdých drog, jsem se začal zaměřovat na schánění nových členů a snil jsem o živé kapele .Sen se začal postupně plnit, když jsme do kapely přibrali kytaristu - Vlkyho ( v roce 2006).Takto jsme fungovali asi rok a pak se to začalo rozjíždět! Já sáhnul po trumpetě(díky bývalým mnohaletým zkušenostem z lesního rohu), brácha po klávesách, pak po ságu a dnes máme již pátého bicáka - Nickyho, nového mladého živla, sboristu a pozitivního mena!!! Dále máme basáka samouka Malkyho a zneužíváme svoje kamarády muzikanty ze spřátelených kapel .Dnešním dnem už se snad o nás dá prohlásit že jsme mladý živý Band.


Bratři Karamazovi   rock underground / Český Krumlov
http://bandzone.cz/bratrikaramazovi

Tu kapelu jsme založili v únoru 1993 s Milanem Tokárem a Markem Borsányim ještě jako Elephant music revival band - Markův výmysl. Prvního asi půl roku jsme zhudebňovali poslední knihu Bible - Janovo zjevení-apokalypsu. Asi po třech měsících Marek odešel a odnesl si i svůj oblíbený Elephantský název - tak jsme se překřtili na Bratry Karamazovi.
V té době s náma postupně hrálo půl Krumlova - takže si všechny nepamatuju, jediný kdo s náma vydržel do prvního koncertu byl basák Peťa Hulec. Někdy v létě 93 s náma začal bubnovat Jožin. První koncert byl v září 93 na baště U Fíka, to je hospoda na Vltavě, celý se sestával z provedení Apokalypsy a byl apokalyptický zřejmě dost, protože pak Peťa Hulec odešel někdy na podzim, pak Milan zapařil, myslím v hospodě U Vídně s Destilem a zlanařil ho k nám, takže na silvestra 93 jsme v Bílé Paní už hráli komplet jako potom asi pět let: já - kytaru, zpěv - Milan, sólovou kytaru - Destil, basu a Jožin bicí.

............................... V červnu 2011 jim vychází nové album Slunovrat, které vám exkluzivně představí v pátek ve Fabrice!Cirkus Cermaque   ethno klezmer / Aš
http://bandzone.cz/cermaque

Jakub Čermák se ovšem pohybuje v poklidnějším zálivu alternativního moře. Slovo folk není v jeho případě od věci. Nikoli však v jeho tradičně „portovním“ významu. Což mimo jiné garantuje osoba producenta Martina E. Kyšperského (Květy), jednoho z nejoriginálnějších tuzemských muzikantů současnosti, s kterým spolupracoval na kritiky ceněném albu Dům slzí. Ve Fabrice se Vám představí se svým projektem Cirkus Cermaque, který Vám představí novou desku Divozemí.
„Cirkus Cermaque je pořád živý tvar, kolem kterého se točí spousta vystupujících i nevystupujících, účinkujících.“ Říká o svém projektu Jakub Čermák. „Pořád často koncertuju i sám nebo v kapelním torzu doplněném o hosty, kteří se mnou hrávali dřív nebo kteří znají některé písně z nočního hraní na baru či v kuchyni. Přijde mi legrační, kolikrát už jsem koncert uváděl slovy, že vystoupí sestava, která se naživo ještě nikdy nepotkala. Spíš než kapelníkem jsem teda cirkusovým principálem, provozovatelem varieté.“El teneré   ethno alternative / Český Krumlov
http://bandzone.cz/eltenere

Založení kapely se datuje na jaro 2005, po zimním spánku jednoho ze čtyř hráčů ( Kábul ). Po několika zkouškách vznikají první rytmy, kde se odrážejí etnické kořeny afrických bubnů a didgeridoo, nástroje Aboriginů,....... Do těchto rytmických ploch se prolíná melodická kytara,zpěv a tak vznikají první písně, jako Bouře, Poušť, Mravenci ... Jejich základem jsou příběhy vyjadřující různé pocity nebo nálady, živly jako vítr, oheň, akáša,země nebo voda, které jsou jádrem písní El Tenere. Každá píseň má svůj vlastní příběh, který znovu ožívá hraním.El tenere jsou vyjímečným zjevením na české scéně


Hameln (emo glam / České Budějovice)  
http://bandzone.cz/hameln

No comment, prostě něco zahrajou, snad!


Květy   alternative / Brno
http://bandzone.cz/kvety

Recenze jejich posledního řadového alba Myjau:

Rok a půl po vydání "Střely zastavené v jantaru" jsou tady Květy s dalším albem "Myjau". V produkci stále oblíbenějšího Ondřeje Ježka a s hostující Lenkou Dusilovou získaly trošku jiný sound. I tak přinášejí další ze svých mnoha originálních a vnímavě zaznamenaných pohledů na běžný život.
Předchozí album "Střela zastavená v jantaru", to byly květy končícího babího léta na lesní mýtině. Odkvetlé zvonky, zrzavá seschlá třezalka, šípky, zlatavá tráva pohybující se v poryvech prvního studeného větru. Melancholické, klidné a neupravené prostředí. "Myjau" je jiné, dravější. Jak jarní trávník. Plné života, pevné, silnější, ale také upravenější, s menším počtem nečekaných podnětů. Květy jako by si byly jistější samy sebou, byly vyzrálejší a vyvíjely se k uhlazenějšímu bytí.
Tou nejslyšitelnější a nejrychleji postřehnutelnou změnou je ale příchod nového člena, houslisty Alberta Nováka. Možná právě díky jeho nástroji, na albu velmi dominantnímu, došlo k ještě větší jistotě a učesanějšímu zvuku. Dokonce i Martin Evžen Kyšperský zpívá méně expresivně. A právě díky tomu je "Myjau" přímočařejší, bez kliček a háčků, přesto stále dostatečně zajímavé a s jasnou tváří Květů takových, jaké jsme je znali doteď.
Květy i nadále zůstávají alternativním a neustále experimentujícím tělesem. Pořád pracují s desítkami instrumentů, z nichž mnohé jsou velmi neobvyklé - muzikanti si zahrají na bubínek revolveru, klakson, řetěz, kravské zvonce nebo vajíčko. Teď ale jednotlivé zvuky více zapadají do sebe a tvoří kompaktnější celek, nevyčnívají tolik ven, nepřekvapují. Jsou na svém místě a tvoří čitelnější písně s melodiemi, které se už nemusejí nikde skrývat.
Aktuální album, které vychází i na vinylu, přivedlo do kapely také nové hosty. Lenka Dusilová přebírá štafetu po Martě Svobodové - ve dvou skladbách se ujala vokálu. Ondřej Galuška zahrál na pozoun a Ondřej Ježek si kromě spoluprodukce zahrál i na sedmero nástrojů.
"Myjau" je citoslovce kočičího pozdravu, zvolání i údivu. Stejně lze reagovat i na tuto desku. Pozdravit se s ní a po prvním údivu radostně zvolat, jak je fajn, že se u nás vydávají desky takto osobitých kapel. Jak je příjemné, že ani po letech nehodlají Květy seschnout a zbavit se své přirozené vůně. I nadále myjou zážitky z běžného života a předávají je dál. Nevysvětlují, nepoučují, neradí. Pouze přinášejí barvu smytou ze skutečných příběhů dneška. A daří se jim to opět s lehkostí jim už léta vlastní.

Honza Průša, musicserver.czMaMuMa   rock alternative / Strakonice
http://bandzone.cz/mamuma

Vznik skupiny MaMuMa se datuje k prosinci 2002, kdy čtyři kamarádi z vodáckého oddílu přestali o založení kapely jen kecat a konečně začali hrát. Převzatými věcmi jsme se nezdržovali, od začátku jsme se zaměřili pouze na muziku vlastního pojetí, v počátcích hodně inspirovanou jednoduchostí tvorby valašské Mňágy. Původní filozofie - "hrát na všechno, neumět na nic", kdy jsme střídali nástroje častěji než ponožky, se později vyvinula v originální hudební projev, který jsme pojmenovali „hanky panky“. Záhy nás opouští Baaba a přichází kytarista Přesla a dudačka Helča, čímž se nástrojové obsazení rozšiřuje, ale zároveň ustaluje. Po několika desítkách více či méně úspěšných koncertů natáčíme na podzim 2005 první CD, příznačně nazvané Barvy v dřevu. V únoru 2011 jim vychází deska Naháky.


Nauzea orchestra   indie-electronica / Ústí nad Labem
http://bandzone.cz/nauzeaorchestra

Ústecká kapela Nauzea Orchestra je jako oživení v sále – v sále s venkovským bigbeatem a se stoly ulepenými od piva, bez otravné zvukovky, ve chvíli, kdy to nikdo nečekal. Vedle rychlopalných kytaristů, obarvených patkařů a vyšňořených harcovníků působí jako zjevení a posel z míst, kde slova jako indie, rock, elektro apod. nejsou jen hrou na idoly z Pitchforku, ale normálním špinavým klubovým rokenrolem dneška, s vlastními handicapy i vlastními přednostmi. Klubové publikum to poznává snadno a rychle, opravdovost je to, co se dnes cení nejvíc. Vycházejí z divadelního prostředí – dva její členové pracují v ústeckém Činoherním studiu - a část repertoáru je postavena na hudbě napsané k divadelním hrám. Dva roky existence, jedna deska – Meisterstück Eins, učebnice Der die das, černé brýle proti stowatovým žárovkám, zesilovač podložený starými čísly Živlu a v dodávce kazety s Primal Scream. (Jiří Imlauf, Houpací koně)


Odeur de Violettes   Lo-Fi-pop Plzeň/ České Budějovice
http://bandzone.cz/odeurdeviolettes

Budějcká premiéra plzeňský jihočešky. One woman projekt, od kterýho nevíme co čekat, ale o to víc se na to těšíme. Prej to má atmosféru...


Rude audio sound system   djs afterparty from Chancers


Jeden z nejstarších pražských ska soundsystémů je složený ze členů The Chancers.Na mejdanech po koncertech i v barech hrajeme všechno. Od reggae, přes 2tone až po soul, mod revival nebo punk i hity z diskotéky tvojí mámy. Měsíc co měsíc už od roku 2001. Od roku 2010 taky vysíláme každej čtvrek od osmi večer na Radiu Wave pořad Rudeboy Audio, kterým provází Honza Vedral.


Schrödingerova kočka   alternative / Praha
http://bandzone.cz/schrodingerovakocka

Basa, bicí, klávesy, saxofon.., pamatujete si ještě budějičáky Psychedelický flákač na odstřel? Ano? Tak to si v žádném případě nesmíte nechat ujít tuto kapelu! A co je to vlastně ta Schrödingerova kočka? Wikipedie říká: "Schrödingerova kočka je myšlenkový experiment, který vymyslel Erwin Schrödinger, aby poukázal na nekompletnost teorie kvantové mechaniky co se týče přechodu mezi subatomickým a makroskopickým světem." Nechápete? Přijďte! Pochopíte!


Stolní společnost (psychedelic-alternative / Žatec)  
http://bandzone.cz/stolnispolecnost

Mix šansonu, jazzu a undergroundové estetiky s vlivem Psích vojáků. Výborné texty, neokázalé muzikanství a v neposlední řadě účast Vráti Brabence (Plastic People) a Tomáše Schilly (DG 307) na jejich albu Večery. K undergroundovému odkazu se hlásící, žatecká Stolní společnost je jednou z nejlepších domácích kapel tohoto žánru. Pro jejich muziku je charakteristické pomalejší tempo s výraznými vzorci baskytary, prokládanými často zjitřenými pianovými motivy, z nichž vystupuje přesvědčivá deklamace velmi silných textů, ať již z pera baskytaristy a zpěváka Ondřeje Zámečníka nebo od převzatých autorů jako Paul Verlaine, T.R.Field, Christian Morgenstern a František Gellner.

"...Ustolu sedí dva: ona a on. Kouř z cigaret se vpíjí do záclon. Nehlučnou tmou jen lehce proznívá muzika, večer co večer se snaží unikat. U stolu sedí dva......... Žádoucí pohledy, doteky a vjemy, čistá hra těl. Nejhezčí mezi všemi."Sousedi   acoustic-psychedelic / Praha
http://bandzone.cz/sousedi

Skupiny vznikají z různých důvodů, ale případ počátku dua SoUsedi skutečně není z nejobvyklejších: „SoUsed Karel a SoUsed Martin se poprvé potkali na chodbě domu, ve kterém oba bydlí, zrovna ve chvíli, kdy z bytu SoUseda odvedle unikal plyn“, praví jejich web. Dvojice obsluhuje střídavě kytary, violoncello a elektroniku, bez zajímavosti není, že Karel zároveň příležitostně funguje v sestavě improvizačních B4 a má za sebou minulost člena svého času celkem populárních skupin SM Lomoz resp. Posmrtné zkušenosti, zatímco Martin je zas k nalezení ve formaci Akline. Duo produkuje přemýšlivou, instrumentální hudbu, elektronicky vrstvenou z akustických zvuků. Vyhýbá se tradičním písničkovým strukturám, hodně se soustřeďuje na nálady a celkové vyznění. Není divu, že si s nimi už zajamoval i respektovaný bubeník Miloš Dvořáček. Přístup obou zúčastněných připomíná výtvarníka, který se nevyhýbá momentu náhody, ale zároveň cílevědomě skládá obraz se zcela zjevně předem daným úmyslem. Znějí jako soundtrack k hodně psychedelickému filmu. Relativně často koncertují, vedle vernisáží už třeba i doprovázeli němý film a objevili se tak i na Letní filmové škole v Uherském Hradišti.

(magazin UNI, listopad 2010)The Chancers   ska rock´n´roll / Praha
http://bandzone.cz/thechancers

The Chancers jsou jedna z nejdéle působících domácích kapel, které vycházejí z žánru ska. Dodneška mají na kontě čtyři alba a účastnili se mnoha mezinárodních kompilacích a koncertují po celé Evropě.
Na scéně se tato mezinárodní britsko-česká skupina se sídlem v Praze pohybuje od roku 1998, kdy The Chancers zahráli svůj první koncert, který měl být zároveň posledním. Společně ale vystupovali dál a jejich směsice žánrů se základem v britském hnutí 2tone si rychle získávala pozornost domácího i zahraničního klubového publika. Charismatický a excentrický britský frontman Simon Ruffskank, který skončil v Praze náhodou kvůli hrozbě útoků IRA v Londýně, se rychle stal známou figurou žánru i mimo republiku.
Zatím posledním počinem The Chancers je deska Age of Rudeness, jejíž přípravy zabraly čtyři roky a vyšla v březnu roku 2011 na nezávislé značce Championship Music. Kapela se rozhodla úplně změnit přístup k nahrávání a písničky vznikaly jednotlivě v pěti různých studiích, s pěti různými producenty. Dvě skladby například natočili v Glasgow v rámci svého turné po Skotsku, o současný zvuk se pak z Prahy staral Ecson Waldes či Tom Koula a kapela si vyzkoušela i spolupráci s hiphopovým producentem Mikem Trafikem z Penerů Strýčka Homeboye. Snahu experimentovat a bavit se nahráváním potvrzuje i zařazení skladby Skanking Praha, což je první song v češtině, který The Chancers udělali. I tentokrát si skupina dala záležet na vizuální podobě desky, ke které vzniknul i vizuálně zajímavý klip ke skladbě Rudeboy Back in Jail. Obal pro ně totiž připravil mexický výtvarník a ilustrátor Chema Skandal.Z davu   alternative / Rakovník
http://bandzone.cz/zdavu

aneb orchestr moderní nepopulární hudby!

Z davu mají na svém kontě již šest alb, poslední vyšlo na podzim roku 2008 pod názvem „Jiří říkal že“. Převážnou většinu z 11-ti písní, které skupina také někdy nazývá „psycho-sociálními baladami“, napsal opět pianista Leoš Janoušek na texty Honzy Šváchy a tentokrát i Gabriela Plesky. V červnu 2009 Z davu zvítězili v soutěži Šiba Music Chance.Zkouška Sirén  
www.sireny.net

Další poklad, kterej vydalo světu místo s největším počtem tureckejch kebab imbissů na metr čtvereční u nás. Hipíci. Vousy, vlasy, rozervaný hadry a sotva pojízdný auto jsou navždy platným symbolem osobní svobody. Lesní muž, muž z džungle a muž z města. Silver Rocket kapela až do morku kostí: jejich oddanost muzice hraničí s fanatismem. Gigantický bubny, neuvěřitelný kytary, šikovný ruce a jedinečný hlavy. Gigantická muzika. GIGANTICKÁ.

(http://www.silver-rocket.org)


KAPELY listopad 2010


Caesarovy Kanady   punk / Český Krumlov
http://bandzone.cz/caesarovykanady

Jsme kapela ze Střední Evropy a již osmým rokem se snažíme bavit převážně jihočeské fanoušky puňku svým neumělým projevem. Po dohodě došlo dne 21.1.2006 po koncertě s kapelou Houba a dalšími k odchodu basáka, kytaristy a bubeníka. Jako dva zakládající členové(Jirka a Čermy), tvořící většinu hudby a textů jsme usoudili, že můžeme pod názvem Caesarovy kanady dále existovat, sehnali jsme nové členy, jimiž jsou bratr Jirky, basák Honza, kytarista Alex a bubeník z kapely Defekační reflex Ondra. 18.3. jsme v Boršově n. Vlt. pokřtili live CD Vražda v Boudě, které bylo nahráno ještě ve staré sestavě v prosinci a nyní začínáme opět koncertovat a tvořit nové písně.


El Teneré   ethno-alternative / Český Krumlov - Praha
http://bandzone.cz/eltenere

Po několika zkouškách vznikají první rytmy, kde se odrážejí etnické kořeny afrických bubnů a australské didgeridoo, nástroje Aboriginů,.......Do těchto rytmických ploch se prolíná melodická kytara,mandolína,zpěv a tak vznikají první písně, jako Bouře, Poušť, Mravenci ...Jejich základem jsou příběhy vyjadřující různé pocity nebo nálady, živly jako vítr, oheň, akáša,země nebo voda, které jsou jádrem písní El Tenere.Každá píseň má svůj vlastní příběh, který znovu ožívá hraním.El tenere jsou vyjímečným zjevením na české scéně nejen pro to, že její členové mají bohaté zkušenosti i v jiných legendárních hudebních tělesech.


Five seconds to leave   experimental-alternative / Jindřichův Hradec
http://bandzone.cz/fivesecondstoleave
Kabaret Kajbar  
http://kabaretkajbar.webnode.cz/

Láďa Kajbar je nejvýraznější pitoreskní figurka Českých Budějovic, každý ho měl a má rád.

- mentálně zaostalý romský spoluobčan, s chybějícím horním patrem, skleněným okem a tranzistorovým rádiem, které měl vždy u ucha. To, že tato postavička byla reálná a hlavně pozitivně přijímána českobudějovickým obyvatelstvem, dosvědčuje následující událost. Neznámí výtržníci či vandalové - pokud bychom Láďu Kajbara chápali jako českobudějovickou památku, tak by opravdu šlo o trestuhodné vandalství – ukradli jeho oblíbené tranzistorové rádio. Tento čin vyvolal takovou odezvu u obyvatel Českých Budějovic, že byla ihned založena sbírka na koupi rádia zcela nového (myslím, že červeného jaké měl předtím). Jeho proslulosti také využilo (nebo zneužilo?) jihočeské Rádio Faktor a Láďa figuroval v jednom z jejich reklamních spotů. Dále se tradují historky o tom, že v díky chybějícímu hornímu patru v dutině ústní dokáže prostrčit prs z jedné nosní dírky do druhé, či že za desetikorunu je ochoten vyndat a zandat své skleněné oko. Ale ty jsou myslím nepodložené, a tedy spekulativní.

V roce 2003 se novinách objevil článek oznamující Láďovu hospitalizaci v léčebně a vyřizoval jeho vřelé pozdravy českobudějovickým spoluobčanům. Od té doby se po něm slehla zem a nikdo nevěděl, kde je „našemu“ Láďovi Kabarovi konec.

Skupinka českobudějovických občanů ( těch umělecky více nadaných) se rozhodla uspořádat kabaret , který by vzdal hold Láďovi hudbou, tancem a poezií...Kejklíř Slávek   Kejkle, oheň a jiné vylomeniny / nejen pro děti

Podzemníci   alternative-rock'n'roll / České Budějovice
http://bandzone.cz/neconevimjesteco
Prohrála v kartách   rock'n'roll / Praha
http://www.prohrala.cz/

Prohrála v kartách vznikla někdy v polovině 90. let v pražské Malostranské besedě kolem Filipa Horáčka, který krátce předtím rozpustil tehdy značně oblíbenou punkovou úderku Stalinovy oběti.

S Prohrálou a její sestavou to nebylo od začátku jednoduché. V jednu chvíli měla snad až patnáct členů (mezi jinými za bicími první tři roky seděl Pavel Skala, známý třeba z ETC, Marsyasu či Žentouru...), a tak bylo jasno pouze v tom, že škatulka punku je tuze těsná a že chtějí prostě dělat písničky!

Písniček od té doby bylo napsáno mnoho. Některé byly zapomenuty hned, některé později, některé však – jak se vyjádřil známý hudební publicista Honza Dědek (Reflex) – hlavně v okruhu přátel Malostranské besedy takřka zlidověly... A některé se rozdaly. První, kdo to ocenil byla Akademie populárníhudby a tak Horáček v roce 2000 přebírá výroční cenu APH Anděl za textové spoluautorství hitu Anny K. Nebe...
To je ale jiná historie!

Svou vlastní skutečnou historii začala Prohrála v kartách psát de facto až v roce 2002, kdy se ke všemu rozhodla postavit přeci jen o něco vážněji a na značce B&M Music vydává debutové album Žádný čáry z nebe.

Máme tu i pár dobových ohlasů: „Vyčekané debutové album plné naostřených poprockových písniček je žhavým kandidátem na titul Tuzemské zjevení roku 2002…Přejete-li si zařazení do souřadnic české scény, Prohrála v kartách jsou syrovější než Kryštof, o 180% opravdovější než Chinaski a vůbec ne tak bezradní jako poslední CD Lucie,...“ psalo se v dnes již neexistujícím časopise Show.

A ještě pro jistotu Lidové noviny, neb ty jsou asi věčné: „Často se žehrá na zbytnělost české poprockové scény, zvláště té její části, která má možnost zaujmout běžné rozhlasové konzumenty a zároveň neurazí inteligentního posluchače. Debut PvK je však důkazem toho, že kdo hledá, najde.“

Ve stejnou dobu PROHRÁLA ovšem také mění svou tvář: zeštíhluje sestavu o klávesy a příliš signifikantní akordeon, za bicí nově usedá největší žijící ufon, žvanil a budoucí akademický výtvarník Matouš K. Řeřicha (mj. autor sošek pro ocenění v oblasti vědy Česká hlava) a v průběhu příprav nového alba střídá kytaristu Kontru (dříve Spanish Fly’s, Manželé, Domácí kapela, nyní The Ritchie’s Success) čerstvý Márfi – z původní sestavy zůstávají jen vždy spolehlivý basista Posel a svérázný frontman hORÁČEK)... a na jaře 2006 Prohrála v kartách konečně vydává své druhé, kritikou vyzdvihované album Jaký to bude za vodou (EMI/Monitor) a následně zdatně sekunduje Divokýmu Billovi coby jediný a tedy exkluzivní host jeho celosezónní koncertní velkoplavby po halách, stadionech, hradech, letních kinech a parcích celé ČR...Kool - Aid   alternative pop - rock / České Budějovice
http://bandzone.cz/koolaid
Strong coffee   funk-rock / České Budějovice
http://bandzone.cz/strongcoffee

Nejdříve ve čtyřech, dnes ve třech. Po odchodu zpěváka Vladimíra Čadka se chvíli kapela potácela v nevědomí, co bude dál.Teď však Strong Coffee ví, že ve třech se to dá táhnout a domnívá se, že je na tom lépe. Staré songy dostaly novou tvář, nové se komponují.Kapele se navrátila ztracená energie, kterou chce maxmimálně využít. Takže milí fanoušci, těšte se! : )


Ty Syčáci   alternative-experimental / Brno
http://www.tysycaci.cz/

Od jara 2007 koncertují Ty Syčáci s bubeníkem Alešem Pilgrem, působícím v kapele Květy. Na podzim téhož roku vydali retrospektivní album BUM BUM BUM, nahrané s Alešem a řadou hostů, které v nových aranžích a s novým zvukem shrnuje dosavadní tvorbu – podle mnoha ohlasů zřejmě úspěšně. Na koncertech nyní vystupují Ty Syčáci ve dvou podobách: ve „starém“ složení Petr Váša (zpěv), Petr Zavadil (kytary) a Tomáš Fröhlich (baskytara a stick), nebo v programu BUM BUM BUM s Alešem Pilgrem, který uvidíte právě v rámci Budějovického Manifestu.

Největšími devízami Těch Syčáků je nekompromisní, ostrý styl a vytrvalost ve ztvárňování vlastních představ. Co platilo pro fyzického básníka Vášu, platí i pro kapelu: nepřizpůsobuje se žánrům, ale sama si je vytváří.Ulzana   rock-pop / Praha, České Budějovice##
http://bandzone.cz/ulzana
FILM - Kauza Uherské Hradiště   Dokumentární, Česko, 2006, 57 min, Režie: Kristina Vlachová


Kauzou tří vyšetřovatelů StB z Uherského Hradiště - Aloise Grebeníčka, Vladimíra Zavadilíka a Ludvíka Hlavačky se režisérka tohoto pořadu, Kristina Vlachová, profesně zabývá již 10 let. Tito tři muži byli stíháni za mučení politických vězňů od roku 1994. Časosběrný dokument nám připomene jednotlivé fáze tohoto případu, jsou zde zaznamenány cenné výpovědi mnoha bývalých politických vězňů, kteří se již vysílání tohoto filmu nedožili. Tento dokument by měl přispět k širšímu objasnění nelehkých otázek, týkajících se vyrovnávání naší společnosti s komunistickou minulostí


KAPELY Evropský den proti rasismu


SHAHAB TOLOUIE   ethno flamenco / Persie
http://www.shahab-tolouie.com

Shahab Tolouie je mezinárodně uznávaný perský kytarista, který loňským vydáním CD Tango Perso vzbudil pozornost nejen českých, ale i světových médií, jako je BBC nebo VOA. Podle kritiků prezentuje osobitý multikulturní styl, který je originálním příspěvkem do žánru ethno/ world music, zařaditelný jako ethno flamenco nebo persko-španělská fúze. V jeho skladbách se prolíná jasná, vroucí exprese flamenka s intonační sytostí a bohatými hudebními zdobnými prvky tradiční perské hudby. Mísí se zde tajemná mystika, hluboká filosofie, lehká hravost a ohnivá vášeň. Shahab toho do svých 35 let stihl víc, než jiní dosáhnou během celého života. Studoval hudbu i nástroje své vlasti Iránu, objevil španělskou kytaru i flamenco. Za ne zcela jednoduchých podmínek odjel flamenco studovat do Sevilly, kde strávil dva roky, naučil se všechny ty jazyky, které ke svému životu v cizině potřeboval, a usadil se v zemi, která je kulturou i temperamentem jeho vlasti značně vzdálená.


TERNE ČHAVE   world music, rock 'n' roll / Hradec Králové
http://bandzone.cz/ternechave

TERNE ČHAVE znamená v romštině Mladí kluci. V Čechách je to velmi časté jméno pro mladou romskou kapelu. Tito Terne Čhave z Hradce Králové ovšem nejsou žádní začátečníci. Jsou považováni za jednu z nejlepších a nejúspěšnějších romských skupin v Čechách. Již před pár lety se postavili na vlastní nohy, překročili hranice romského ghetta a vydali se do velkého světa. Přijali mezi sebe bílé gádže, projeli Evropu od Maďarska přes Itálii, Španělsko, Německo, Belgii, Holandsko až nahoru do Skotska a v jejich hudbě jste vedle romských melodií mohli slyšet také rock, latinu, jazz a taneční rytmy. Terne Čhave jsou dnes kapela bez jakéhokoli žánrového nebo etnického omezení a jejich romské kořeny jim dávají pevný základ pro hudební výlety do oblastí, kam se ne každý odváží. Kapela si ale se svým stylem moc hlavu neláme a ujišťujeme vás, že ani vám na podobné úvahy nezbude čas, většina skladeb se totiž odehrává v ďábelském tempu. Pokud byste ale samou zvědavostí nemohli usnout, prozradíme vám, že tohle je skutečný cikánský rock’n’roll alias ROM’N’ROLL!!! V březnu 2009 získali Terne Čhave za album More, love! ANDĚLA za nejlepší české album roku 2008 v kategorii world music.


EL TENERE   ethno-alternative / Český Krumlov - Praha
http://bandzone.cz/eltenere

Ethno alternativní formace z Českého Krumlova vznikla na jaře 2005, po zimním spánku jednoho ze čtyř hráčů (Kábul ). Název vznikl ze stavu mysli, a to úplné prázdnoty, kde nachází sami sebe. Po několika zkouškách vznikají první rytmy, kde se odrážejí etnické kořeny afrických bubnů a didgeridoo, nástroje Aboriginů,.......Do těchto rytmických ploch se prolíná melodická kytara,zpěv a tak vznikají první písně, jako Bouře, Poušť, Mravenci ... Jejich základem jsou příběhy vyjadřující různé pocity nebo nálady, živly jako vítr, oheň, akáša,země nebo voda, které jsou jádrem písní El Tenere. Každá píseň má svůj vlastní příběh, který znovu ožívá hraním.El tenere jsou vyjímečným zjevením na české scéně nejen pro to, že její členové mají bohaté zkušenosti i v jiných legendárních hudebních tělesech…


KAPELY listopad 2009


Acustic By The Fire   math-core/Plzeň
http://dtpa.marastjakcyp.com/mbtf/stranky/

tak se to nakonec povedlo!! madebythefire, teda jejich část má speciální akustickej program, nikdo ho nikdy neslyšel, vy budete první...ok...akustickej mathcore.....hurrá, nikdo nic nevíme, jen tušíme, nebo spíš sme si jisti :-) že nás čeká našlapaná muzika od jednich z praotců českého mathcoru, těšte se, solnice zažije večírek....


Banana Zeros   progressive-cyberpunk/ČB
http://bandzone.cz/bananazeros

Kapela, kterou má na svědomí Honza Vozáry, známý spoluprací s Mejlou Hlavsou v kapele Fiction nebo působením v mukovském Oceánu. Banana Zeros v sobě slučují hned několik hudebních žánrů a sami se nazývají progressive cyberpunk. Jde o dynamickou hudbu s převahou elektronických zvuků, obohacenými elektrickou kytarou, vocodéry a speciálním nástrojem, jež je vytvořen ze soustavy zvukově snímaných železných trubek.


Boss People   hip hop-reggae-jamming/ČB
http://bandzone.cz/bosspeople

jaman, žádná pózička! žádná superstar! vesnickej rap? dvojčata bizoni, hip hop s funkybeatem, sakra jasnej nadhled nad rockovejma základama, vokály bizonů jeden víc ragga druhej víc street, čím jsou starší tím jsou lepší. hrajou se živým základem takže jich je na pódiu jak psů, maj trumpetu, perkuse a kytaru a basu a klávesy a bicí a hlavně flow......


Bohemica Indica   mantry-reggae-world pogo/Mičovice
http://bohemicaindica.over.cz/

mnohačlennej skoro orchestr hrající podle svých slov mantry, reggae, ska a jiný haluzárny. ke svatej trojici kytara basa bicí maj ještě píšťalky, bubínky, trumpety atakpodobně. takže si jistě dokážete představit jak to bude vypadat…


Dezinfekce   hc/punk
http://bandzone.cz/dezinfekce

Jak léta ubíhaj, stává se z dezinfekce jedna z mála stoprocentně fungujících jistot na jihočeskej hc/punkovej scéně. Z prve vcelku standartních vlivů se bří Maxové, podporováni a hnáni kupředu nejednou Flaškou, vytříbili ve svébytný a jedinečný útvar, o jehož živých vystoupeních se jednou budou vyprávět legendy.


Děti deště   garage-metal-garage/Pha
http://www.myspace.com/detideste

Děti deště je kapela, která už roky nehraje industrial.


Dřevěné pytlí v jutových uhlích   new wave-xprmnt-alternative/Pha
http://bandzone.cz/drevenepytlivjutovychuhlich

nEJLEPŠÍ KAPELA HNED PO yes? nE! ČESKÁ ODPOVĚď NA njeMeckou OTÁZKU. KLUCI jak Z ohnilÉHO pRovÁzku. Porno a UMění? NEJvYššÍ PoPuláR dupe alterNatiVě PO KRKU s posměšným chechTotem! pO TOMhle nebude už nIKdy niC Jak bYlo před HuRIkáneM dALIborem Hluchá huDba. hOlý nešTěstí NEBOŤ nA počátTku všEHoMíra byl fEEDbaCk, SliDe & COLTranEdejte SEM tY noty - A PŘiveďTE VŠECHny


Edith   alternative-experimental/Benešov
http://bandzone.cz/edith

Bicí, dvě basy a výkřiky vlastních pravd…tři šílenci jako ve snu vtahují diváky do svého světa… …mezi spánkem a bděním , mezi střepem a sklem, mezi tichem a zněním, mezi vázou a dnem…tam někde je tahle trojka… říkají, že je to monocore, říkají že je to alternative – experimental, každopádně to musí bavit každého, kdo nemá rád cukrkandl….a do tohohle světa se můžete podívat…


Enter   progressive-rock/HK
http://www.entercz.cz/

hezký kluci hrající pro hezký mladý holky, hezky v prvních řadách, melodickej ale tvrdej přímočarej rock alá lucie zamlada. Kluci rozhodně nejsou žádný zajíčci, hrajou spolu už 5 let a maj za sebou velkou spoustu koncertů všude možně, takže show a super zvuk vás nemine a když si budou ti starší z vás chtít připomenout rockový 90’s, enter jsou dobrá volba.


Folk3Mail   indie-pop/Střední Čechy
http://bandzone.cz/folk3mail

Je to asi pět let, co jsem viděl v paskvilu rozhovor s ondřejem pečenkou, kterého sem si pamatoval jako bubeníka Ememvoodoopöká, o jeho "folkovém projektu" a z úst moderátorky sem slyšel jen samou chválu. První desku natáčel ondřej ježek a mě z ní spadla brada, skvělý řekl sem si ...chlapče udělej kapelu ..a je tady je skvělá, čistej kytarovej pop k zamyšlení, a to že jeli tour s tata bojs neni náhoda..


HM...   písničky-poetry/Pha
http://www.skupina.hm

hm patří k rodině okolo umělců z tatabojs, www, otk. hraní spolu se věnují už patnáct let, začínali na jazzových standartech, písničkách od vltavy, svojí hudbu vždy dělali po svém, originálně s radostí, to smutné vesele pak to veselé smutně, nadhled a originální ztvárnění něčeho tak klasického a nedotknutelného, jemnost vokálů a přesvědčivě zahrané písně o životě a o lásce, kapela s lehkostí a vtipem překračuje jakékoli hudební styly.....takže gellner, šrámek, nezval, wolker, seifert, sova, rimbaud...pro vás


Hodně podně   folk-punk/Soběslav
http://bandzone.cz/hodnepodne

Skupina produkuje zvláštní směsici folku a punku s příměsí všech myslitelných i nemyslitelných stylů. Ale základ tvoří melodické, střednětempové kousky s výraznou dechovou sekcí a dominantním ženským zpěvem, který je tak trošku heavy. Na první pohled by to zřejmě nemělo nějak moc ladit s hudebním doprovodem. Ale kupodivu to tak není. Ten skoro heavymetalový vokál ke všem těm dechům tak skvěle sedí, že se člověk diví, proč s tím někdo nepřišel už dřív. Saxofon, trubka a občasná flétna pak celou kapelu drží melodicky pohromadě a jsou tím, co Hodně podně striktně odlišuje od žánrově spřízněné Znouzectnosti.


Jan Budař a Eliščin band   acoustic-dance music/Pha
http://bandzone.cz/janbudaraeliscinband

Dámy a pánové,do vašeho města zavítá věhlasný kabaret, jež se zove Eliščin a jemuž předsedá Muž, oscilující na úzké hraně mezi trapností a humorem, světoznámý břichomluvec a somnabulista, Jan Budař. Připravte si konfety a pukavce. Párty začíná!


Jan Smola   malíř (vernisáž)


Jan Smola alias Šmoula, narozen 1986, vystudoval Anežku v Krumlově a teď tvoří akryly na hladkém sololitu....Zpočátku krajiny, ty vystavoval už na 2 výstavách a později přidal autor portréty a akty....


Jindra Holubec   power-folk-punk-jazz/Bruntál
http://bandzone.cz/jindraholubec

tak tohle je bonbónek, duo bratrů holubcových vás unese někam za hranice všedního pojetí jazzu, folku, lidové hudby, alternativy, přesvědčí vás virtuozitou, zbělostí i lidskostí, jemností i neskutečnou porcí ironie a nadhledu, budete se smát a jistě ukápne i slza....jindra a michal sou šoumeni a obrovský objev české scény.....


Jiříkovo vidění   heavy-triphop/Pha
http://bandzone.cz/jirikovovideni

….temné plochy zkreslených kytar s ledově tepajícími elektronickými smyčkami, které podporují a zdůrazňují klasické bicí…výrazná účast elektronických rytmů i samplovaných zvuků a ruchů ...jde o náladu….a popřemýšlet o textech – básních jako reflexi současného nevlídného světa… zasněte se a poslouchejte, tančete, přemýšlejte, leťte….


Kašpárek v rohlíku   acoustic-kids-crossover/ČR
http://bandzone.cz/kasparekvrohliku

Kašpárek v rohlíku je projekt pro děti a dospělé postavený na originálním propojení divadla a hudby ve vlastních představeních, živých hudebních show i na hudebních nosičích. Jednotlivé části (kabaret, koncert) jsou určené k samostatné produkci nebo mohou vytvářet ucelené zábavní programy ve vlastním stanovém městečku. Kašpárka mají rádi zejména dospělí vyhledávající kvalitní zábavu pro sebe a své děti ve věku 0 – 80 let. Zajímavostí je, že se ke Kašpárkovým rozpustilostem často přidávají i různé populární osobnosti, z nichž můžeme jmenovat např. D. Kollera, Márdiho, Blanku Šrůmovou, členy kapel Hm…, Sto zvířat, Plexis a jiné. Jak by řekl klasik, Kašpárek začíná být pomalu ale jistě masový..


Kunta Kinte Soundsystem   reggae-dancehall/Pha
http://www.facebook.com/pages/Prague-Czech-Republic/Kunta-Kinte-Dancehall-Soundsystem/128181639463

od anthony b po ziggyho, od buju bantona po wyclefa, od gentlemana po tanyu stephens, od irie révoltes po raggasonic, od macka b po miss platnum...prostě všechny pecky světa reggae,od původního jamajského až ke všem jeho dalším podobám, mnohem alternativnějším a tanečnějším než se zdá....... dancehallafterparty


Negero   power-power/Chodov
http://bandzone.cz/negero

negero je podle mě jedna z nej kapel festivalu, nevím přesně jak dlouho hrají, ale možná deset let. ...bicí se lámou a hypnoticky pulzujou okolo všude řvoucích kláves všech možných barev, struny se napínaj a já mám pocit že mi z melodií Ladyina zpěvu praskne hlava.negero znějí vážně až ponuře ale taky naléhavě a tanečně. Zkuste se opít nápojem z něčeho co vám v hlavě udělá pořádnej guláš .před několika lety vyhráli hlavní cenu malé alternativy


No Crapes   grunge-hard rock/ČK
http://bandzone.cz/nocrapes

Kdo z okolí budějic nebo krumlova nezná tuhle bandičku tady asi dlouho nebydlí, za tři roky toho odehráli spoustu a do uší a srdcí holek a kluků se zarejvali nakřáplý kytary, přesný a agresivní bicí uřvanej chraplavej zpěv alá cobain nesoucí společně s basou základ všech melodií, mladí a neklidní divočáci co vám předvedou rock mixlej zvláštní odnoží skatepunku..jízda, o tom žádná....


Nuly   sad pop/ČB
http://bandzone.cz/nuly

Na první poslech zní Nuly jako obyčejný nuly. Čímž myslím takovou tu lokální, nenápaditou a nudnou kapelu, jakých jsou v každým regionu tucty. S přibývající zkušeností se ale začíná vytvářet stále silnější přitažlivost. Zprvu nezajímavý melodie se zavrtávají do kůry a spolu s originálními texty dávají vzniknout hluboce lidskému citu, jehož jméno někteří z nás snad stále znají.. Nulám navíc v nedávné době vyšlo splitko s jinejma budějckejma plejbojema, a to na klasickej analogovej kazetě, což je vyjma vinylu jedinej romantickej hudební nosič.Hurá.


Péra z kanape   ska-alternative/ČB
http://bandzone.cz/perazkanape

tohle je rok „stará“ budějovická naděje, skoro hvězda, jejichž vystoupení už u nás na jihu viděla spousta mladých, ska chtivých posluchačů a posluchaček. Přijďte také, jsou veselí, taneční, zpívají česky a je jich samozřejmě spousta, jak se u pořádné ska kapely sluší a patří. Myslím, že budete odcházet s pocitem, jakoby hráli třeba zvířata v mladším a ne tak vážném provedení…let’s dance!


Revizor Xindl   jungle-d’n’b-raggajungle/Pha Žižkov
http://www.myspace.com/revizorxindl

tak aby naši elektroničtí přátelé a posluchači neměli pocit že sou na našem festivalu ošizeni máme tady chlapíka z prahy, kterej dorazí společně s kuntakinte soundsystemem, jestli budete mít chut pohnout kostrou zůstaňte ve fabrice na afterparty, na pořádný afterparty z beden zaduní jungle, d´n´b, dub step tekno, raggajungle.......dobré ráno


Saša Kotlár’s Jazz Fusion Trio   jazz-fusion/Cheb
http://www.cbox.cz/jft/

Kdo tvrdí, že jazz je nudný? Že jsou všechny ty tria podobný? Že je to klišé? A moc standartní? Dobrá tedy, přijdte se podívat do solnice, všichni pánové jsou samozřejmě studovaní muzikanti, nikterak jim to ovšem nevadí v improvizaci se zvukem, harmoniemi i rytmem...jazz fusion trio nebývají často k vidění a proto se pojďte podívat na muzikanty jako víno...


Short Time   hc-emo/Cheb
http://bandzone.cz/shortime

Rovná přísná basa, kytary co tlačej a řežou, bicí co má v moci holka jak lusk, zpěv s agresivníma a srozumitelnýma melodiema, který se kříží s tím pravým poctivým emo screamem jak za starejch časů. Lidi kteří vyrostli na kapelách jako at the drive in, boysetsfire, grade..těšte se na kapelu, která funguje snad deset let a je sakra ve formě...


Skupina štěstí   country rock ala Esgmeq/Plzeň
http://bandzone.cz/climatizado

Spojte skvělý texty a projev sisiho z esgmeq a kovbojský a smutný kluky, co trápěj kytary v plzenský bandě Climatizado......co vznikne?? Uvidíme, zatim toho hoši za sebou moc nemají, ale nedávný koncert s danielem higgsem na sedmičce slibuje nevídané.... ok, čeká nás neveselá hudba, ne moc hlučná, ale o to víc country, country z plzně....


Transwaggon   Praha
http://www.myspace.com/hluchpyco

Kapely se někdy rozpadnou, někdy ne a to je naštěstí případ týhle bandy z hluchu. Maj novýho bubeníka, šlape jim to a to je dobře!! Kapela s obrovským potenciálem ukázat všem jak se to má dělat. Slyšel sem kluky nedávno a cítil sem ten tah na branku podobně jako u oldschooll kapel typu jawbox, melvins nebo fugazi......


Veena   triphop-violence/Tábor
http://bandzone.cz/veena

tábor, již poněkolikáté zplodil skvělou kapelu, kapelu která zní tak světově jako téměř žádná jiná ....těžko se nedá nepřirovnat k portishead, a to hlavně projevem zpěvačky veroniky která zní jako mladá víla, která se ztratila na sídlišti, jemnnej hlas povalující kdekoli zrovna pořebuje, změna..... valivý bicí, vazbící kytary, tvrdý plochy a řev jak v made out of babies....těšte se


Ústav pro studium totalitních režimů - Bigbeat obuškem   přednáška
http://www.ustrcr.cz

Moderuje: Bc. František Stárek (Čuňas).Beseda týkající se událostí v Rudolfově u Českých Budějovic dne 30. 3. 1974. Bezpečnostní složky tehdy zmařily koncert skupin The Plastic People of The Universe a Dg 307, přičemž brutálně rozehnaly publikum a podrobily jej dalším nezákonným perzekucím. Bití obuškem okusili téměř všichni, řadě z nich byly násilně ostříhány vlasy. Účastníci z Prahy a Plzně byli proti své vůli eskortováni vlakem, přičemž probíhalo fotografování a výslechy. Ostrahu zajišťovaly vojenské hlídky vybavené samopaly. Perzekuce pokračovaly i později, kdy 500 až 600 perlustrovaných osob bylo různě sankcionováno. Bude promítnut jediný dochovaný krátký filmový dokument, fotografie, které pořídila Veřejná Bezpečnost a diskuze s očitými svědky.


VVV   Indie-rock’n’roll/ČB
http://bandzone.cz/vvv

začalo to nevim kdy a ani nevim jak a nedokážu odhadnout kdy a jak tohle skončí , ale takhle nějak vzniká něco čemu se řiká hvězda, chlapci zrajou jak víno, kulatá, precizní rokenrolová basa, kytara jak zdeněk bína zamlada mixlej s jimi pagem, bicí maj drive kterej se jen tak nevidí, vlasy vlajou, všude okolo ječí hezký holky..tihle kluci jak z plakátu mají jen smůlu že se nenarodily o čtyřicet let dříve, dobře však pro nás :-), čeká nás speciální cover set jen pro manifest....


Zabloudil(a)   Industrial-noise-jazzcore-chaos
http://www.zabloudila.wz.cz

Kapela, k jejímuž jménu se už řadu let pojí přívlastky jako legendární nebo kultovní. Během své dvacetileté existence vystupovala například po boku proslulého zvukového teroristy, Johna Zorna a stihla projet celou Evropu. Za tu dobu Zabloudil(a) několikrát pozměnila svůj název, prošla řadou personálních a stylistických změn, nicméně nikdy se nevzdala svého extrémního přístupu ke zvuku jako takovému. Těžko říct, co lze očekávat od nadcházejícího vystoupení, snad kromě jistoty značně nevšedního a zřejmě i velmi hlasitého zážitku.


Zkouška sirén   heavy-stoner rock / Pha-HK
http://bandzone.cz/zkouskasiren

Poslední koncert Sirén tady v Budějcích byl pro pár místních znalců jedním z nejlepších koncertů roku. I když se to z nahrávek nemusí zdát, naživo je to neskutečnej nářez, kterej je velice heavy a strašně moc sype. Kluci měli v poslední době docela smůlu, ukradli jim cajky a pak i auto, takže by bylo docela milý, kdyby dorazilo co nejvíc lidí a dokázalo tak, že jejich síla není jenom v dlouhejch páčech a DIY cajkách.